Menu
CHIP Speedtest

iPhone 5 bude „celosvětový“ a v září

23.08.2011 12:37 | Redakce Chip
iPhone 5 bude „celosvětový“ a v září
Uveden má být opravdu koncem září a bude GSM/CDMA­‑obojaký.

Změna: Podle posledních zpráv se jeho uvedení posune do půlky října.
Pokračuje původní článek:
 
Apple cílí na uvedení iPhone 5 koncem září, potvrzují zdroje Reuters. iPhone 5 prý bude mít o něco větší displej — říká se, že v podstatě až do krajů — dále lepší anténu než čtyřka a osmimegový foťák. Zdroje z výroby tvrdí, že Apple uložil smluvním výrobcům (Hon Hai a Pegatron), aby se připravili na vyrobení celkem 45 milionů kusů.

Pro srovnání, za druhé čtvrtletí prodal Apple celkem 20,34 milionu iPhonů, oproti očekávaným milionům sedmnácti až osmnácti.

Kromě toho je již takřka jistojistým, že iPhone 5 bude „globální“. Půjde totiž použít v sítích GSM i CDMA, tedy víceméně po celém světě, kde je nějaké pokrytí. Zklamáním pro některé může být, že prý nebude podporovat LTE.

Očekávanou obojakost GSM/CDMA nově prý potvrzují logy z jedné nejmenované aplikace jednoho nejmenovaného vývojáře, který se o objev podělil s webem TechCrunch. Obecně se má za to, že nyní je mnoho kousků iPhone 5 zkoušeno v terénu. Zmíněný vývojář si povšiml, že jednu z jeho aplikací vyzkoušela malá skupinka lidí na zařízení, které se jeví téměř s jistotou jako iPhone 5 s iOS 5. Z toho jediného zařízení přitom bylo k aplikaci přistoupeno jak z CDMA sítě Verizonu, tak z GSM sítě AT&T. Musil to tedy být duální GSM/CDMA iPhone.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání