Menu

iTunes Festival London 2012; DOCUMENTS 2

31.12.0999 22:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Chip vychází i ve verzi pro iPad, proto redakce nabízí výběr aplikací pro toto zařízení.

 

 

iTunes Festival London 2012

Tablety zjednodušují používání služeb internetu na maximum. Stačí zmačknout vypínač a v tom okamžiku jste na své oblíbené stránce. Specializované aplikace jdou ještě dál, kdy přímo spolupracují se serverem výrobce a bez komplikovaného zadávání adres a hledání zpřístupní vybraný internetový obsah. Takové služby zprostředkovávají například aplikace jednotlivých televizních společností, kdy nabízejí přímý vstup do filmových archivů s možnosti úhrady placených služeb typu videopůjčovna.

Aplikace iTunes Festival London 2012 je multimediální projekt, který je napojen na hudební festival probíhající v Londýně. V průběhu září se každý večer na podiích vyhlášeného koncertního sálu Roundhouse objeví britské hudební hvězdy velikosti P!NK, elbow, Norah Jones, One Direction a dalších a právě prostřednictvím této aplikace lze živě sledovat průběhy koncertů. Aplikace samozřejmě obsahuje i další doprovodné materiály o jednotlivých interpretech, obsahuje vyhledávání a plánovací kalendář a samozřejmě archív fotografií a videozáznamy z proběhlých koncertů. Vše online a v excelentní kvalitě. Prostřednictvím aplikace je možné i objednávat vstupenky. Hudební festival bohužel končí posledního září, nicméně archivované záznamy budou nadále k dispozici. Video lze z aplikace bezdrátově přenášet na televizní obrazovky prostřednictvím technologií AirPlay a Apple TV.

Informace o programu

Cena: Zdarma

Hodnocení: Velmi dobrý

Stahujte z Appstoru

 

DOCUMENTS 2

 

Pokračujeme v představování kancelářských aplikací. Pokud někdo pracuje s dokumenty na iPadu, je jeho kancelář určitě propojena prostřednictvím některé cloudové služby i s dalšími počítači. Editace dokumentů na tabletech totiž stále nepřináší tolik hledané plnohodnotné řešení.

Aplikace DOCUMENTS 2 je balíkem kancelářských aplikací, které spolupracují s cloudovým uložištěm Google Drive a DropBox. Při prvním přístupu je po vás vyžadováno heslo do cloudové služby a v případě DropBoxu potvrzení použití již zadaných přístupových údajů. Program umí načítat dokumenty po kabelu importem z iTunes na stolním počítači a stahováním z FTP serveru. V tomto případě program vytvoří vlastní FTP server, na který je možné se z jiných počítačů, připojených ve stejné síti nebo Wi-Fi, snadno připojit a libovolně kopírovat soubory tam i zpět. To je opravdu elegantní řešení. Navzdory očekávání však aplikace při práci s cloudovými servery neotevírá dokumenty přímo, ale také pouze ze svého uložiště. Takže je nejprve nutné soubory stáhnout do aplikace a po úpravě je zase manuálně exportovat zpět. To je dost neohrabané. A zůstávají otazníky i nad tím, že zatímco z DropBoxu stáhne aplikace cokoliv včetně hudby a videa, z Google Drive podporuje pouze kancelářské soubory.

Největší sprcha však měla teprve přijít. V okamžiku, kdy jsme zkusili editaci souborů, tak jsme teprve pochopili, proč výrobce tak významně přidává dovětek, že aplikace je také správcem souborů. Obvyklé kancelářské funkce totiž v aplikaci prakticky neexistují. S výjimkou editace tabulek v CSV a prostého textu TXT se ostatní dokumenty a soubory dají pouze prohlížet. Program existuje i v bezplatné verzi se zobrazovanými bannerovými reklamami.

Informace o programu

Cena: Zdarma

Hodnocení: Dobrý

Stahujte z Appstoru

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení