Menu
CHIP Speedtest

Jak budou počítače řídit naše automobily?

14.08.2012 10:15 | Redakce Chip
Jak budou počítače řídit naše automobily?
S automobily, které umí samy řídit, se už nesetkáváme jen ve sci-fi povídkách. První prototypy se již prohánějí po testovacích okruzích. Stále je však třeba vyřešit řadu problémů týkajících se bezpečnosti.

 

 

 

1 000 procesorů najdeme už dnes pod kapotou jediného automobilu střední třídy. Řidič o jejich existenci většinou nemá ani tušení, protože se obvykle ukrývají v systémech usnadňujících řízení vozu nebo v elektronice motoru a nijak nesvítí ani neblikají. V dohledné době ale zaujme elektronická výbava hlavní roli i na palubní desce. Palubní počítače, displeje a další elektronické vymoženosti totiž lákají zákazníky. Například Audi používá modulární elektronický systém, který umožňuje rychlou a jednoduchou výměnu starší elektroniky za novou. Příští generace automobilů tak bude disponovat výpočetní kapacitou nejnovějších notebooků, která jim kromě informací o řízení a pomocných služeb pro zjednodušení ovládání automobilu nabídne i multimediální zábavní systém pro pasažéry. Nejdůležitějším evolučním krokem však bude zajištění vzájemné komunikace různých automobilů během jízdy.

Celý článek si budete moci přečíst v papírové nebo elektronické verzi Chipu 9/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání