Menu
CHIP Speedtest

Jak by počítač sestavil profesionál

07.11.2012 07:00 | Redakce Chip
Jak by počítač sestavil profesionál
Hotový PC je pro amatéry. Profesionál si ho raději sestaví sám přesně podle svých požadavků. Pomůžeme vám s výběrem komponent.

 

Osobní počítač není jen součet jednotlivých komponent, hodně závisí i na jejich optimální „týmové spolupráci“. Toho by si měli být vědomi především nadšenci, kteří si chtějí svůj počítač sestavit sami. Platí to ale i pro zákazníky, kteří mají v úmyslu koupit si už zkompletovaný systém. Podle jeho parametrů musí totiž zjistit, zda bude splňovat všechny jejich požadavky. Kvůli rychlému pokroku v oblasti technologií je však nejen pro běžné zákazníky, ale i pro počítačové nadšence výběr komponent obtížný.

 

Je výhodnější zvolit předchozí generaci procesoru, grafické karty nebo základní desky, nebo je lepší vsadit na sice dražší, ale nejnovější verzi, která nabízí víc a může se v dlouhodobém horizontu vyplatit, protože následný upgrade může být jednodušší a levnější? V příštím čísle Chipu vám ukážeme, jak se vypořádat s nabídkou prodejců komponent, a také vám na základě našich testů a zkušeností doporučíme ty nejlepší součástky.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání