Menu
CHIP Speedtest

Jak dobré jsou nejlepší tablety?

09.01.2013 19:15 | Redakce Chip
Jak dobré jsou nejlepší tablety?
Šest modelů, čtyři operační systémy, dvě velikosti úhlopříček: Chip otestoval nejočekávanější tablety se 7“ a 10“ displejem.

 

 

 

V kategorii tabletů proti sobě nikdy nestála tak zajímavá zařízení. Během několika posledních měsíců se objevila celá řada téměř dokonalých tabletů a je rozhodně z čeho vybírat. Amazon, Apple, Google a Microsoft – každý z těchto gigantů nabízí vlastní tablet s vlastním operačním systémem. Zájemci o nákup tabletu mají radost, že lítý konkurenční boj výrazně snižuje pořizovací ceny tabletů. Jak kvalitní jsou ale tyto tablety? Podívali jsme se podrobně na žhavé novinky 7“ i 10“ kategorie tabletů. V kategorii zařízení se 7“ displejem se proti sobě postavily nový Apple iPad mini, cenově dostupný Amazon Kindle Fire HD a praktický Google Nexus 7. Všechna tři zařízení této kategorie nás nadchla kombinací dostupné ceny a vysoké mobility.

V kategorii 10“ tabletů se novému iPadu 4 od Applu poprvé postavila konkurence v podobě zařízení se značkou Microsoft a Google. Obě tyto novinky jsou na souboj s iPadem 4 velmi dobře připraveny. Zatímco Google Nexus 10 se může pochlubit nekompromisně nadupanou hardwarovou výbavou, tablet Microsoft Surface nás zaujal především díky novému dotykovému operačnímu systému Windows 8 RT. Který z těchto konceptů funguje lépe a která platforma je vhodná pro jaké uživatele, to vám prozradíme v tomto testu.

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 2/2013 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání