Menu
CHIP Speedtest

Jak fotografují smartphony

09.05.2011 08:13 | Redakce Chip
Jak fotografují smartphony
Funkce fotografování se u moderních smartphonů neustále zlepšuje. My jsme vyzkoušeli nejznámější zástupce telefonů a porovnali jsme je z hlediska jejich schopností pořídit pěkné snímky.

Pokud jde o kvalitu pořízených fotografií, mají smartphony špatnou pověst. Je však tento názor opodstatněný? Postavili jsme proti sobě nejlepší mobilní telefony s fotoaparátem a kompaktní fotoaparát.
Smartphone je v podstatě kompaktní počítač, multimediální přehrávač a fotoaparát v jednom. Až doposud však fotografie pořízené těmito přístroji nebyly ani dostatečně velké, ani kvalitní. I proto jsme otestovali nejnovější generaci mobilních telefonů, abychom zjistili, jak jsou na tom z hlediska schopnosti pořizovat fotografie. Vyzkoušeli jsme smartphony se systémem Android, iOS, Symbian a Windows 7 a utkat se musely s referenčním kompaktním fotoaparátem Casio Exilim EXH15, který zvítězil v našich testech v kategorii kompaktů do 4 000 Kč. Kromě toho vám ukážeme, co všechno smartphony nabízí spontánním fotografům.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání