Menu
CHIP Speedtest

Jak funguje bitcoin

14.08.2013 22:40 | Redakce Chip
Jak funguje bitcoin
Nuly a jedničky místo mincí a bankovek: virtuální měna vytvářená soukromými počítači se stává populární finanční investicí.

Zlato bylo dlouhou dobu považováno za jednu z nejbezpečnějších dlouhodobých finančních investic. Během jednoho roku ale cena tohoto drahého kovu klesla přibližně o třetinu – z 1 800 dolarů (za trojskou unci – 31,1 g) v říjnu 2012 na 1 200 dolarů v červenci 2013. Během stejného období se hodnota bitcoinu (BTC) zvýšila z 8,50 eura na přibližně 105 eur. Internetem se nyní rychle šíří zkazky o bitcoinových milionářích (očekává se, že jich bude více než 100) a zájem projevují i velcí investoři ze Silicon Valley. Všichni najednou touží po bitcoinech, virtuální měně bez mincí, bankovek a především bez účasti bank. Pokud ještě dodáme, že transakce jsou prováděny přes decentralizované počítačové sítě, určitě vás napadne, jak vlastně tento podivný systém funguje.

My vám to v Chipu 9/2013 prozradíme!

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání