Menu
CHIP Speedtest

Jak fungují „magnet linky“

20.07.2010 09:02 | Redakce Chip
Jak fungují „magnet linky“
Sítě pro klasické sdílení souborů jsou v nesnázích. Do popředí se opět začíná dostávat stahování přes „magnet linky“. My vám ukážeme, jak tato technologie funguje.

Soukromé sdílení souborů patří mezi nejpopulárnější aktivity uživatelů a dalo by se říci, že se stalo nedílnou součástí internetového provozu. Kromě legálních souborů zde však kolují i soubory chráněné autorským právem, jako například filmy či hudba. To se pochopitelně nelíbí zábavnímu průmyslu, v jeho neprospěch však hraje především skutečnost, že chytat uživatele při stahování těchto souborů je velmi nákladné. Jako mnohem slibnější se ukázala jiná cesta: žalovat webové stránky, které nabízí odkazy nebo jiné typy propojení s nelegálním materiálem.
Odpovědí na tuto taktiku je zavádění tzv. magnet linků, které mohou i usnadnit například i legální distribuci dat a informací. Chip vám ukáže rozdíly mezi jednotlivými typy stahování a také vám vysvětlí technické „důsledky“ pro jejich uživatele. 

 

Tento článek najdete v Chipu č. 8, který výchází 30.8. 2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání