Menu
CHIP Speedtest

Jak na úžasné svatební fotografie

21.09.2012 10:20 | Redakce Chip
Jak na úžasné svatební fotografie
Svatební obřad není většinou žádnou spontánní akcí, ale dobře naplánovanou záležitostí. Jako fotograf tedy můžete předem získat podrobné informace o tom, jak bude obřad i další následné akce postupovat.

Nemusíte ale s dotazy obtěžovat nevěstu nebo ženicha. Větší přehled, potřebné informace a hlavně čas mají většinou svědci, rodinní příslušníci nebo blízcí přátelé. Počítejte ale s tím, že někde budete muset být dříve než ostatní – například svatební tabuli s ozdobami byste měli zachytit ještě v okamžiku, kdy je „neporušena“. Pak byste ji měli ještě jednou zachytit, až všichni hosté zaujmou svoje místo. Použijte širokoúhlý záběr, ale vyfotografujte i jednotlivé detaily, jako naleštěnou skleničku nebo upravené ubrousky se zajímavým pozadím. Obecným pravidlem v tomto případě je, že fotografujete s větším clonovým číslem s menší hloubkou ostrosti, aby bylo pozadí vidět. Musíte být připraveni i na slavnostní přípitek, kdy je šance zachytit všechny skupinky u stolu. Zajistěte si dobrou pozici, abyste zabrali nejen novomanžele, ale i ostatní svatební hosty. A důležitá je samozřejmě i doba, kdy se krájí svatební dort. Zde doporučujeme širší záběr, kde bude vidět ženich i nevěsta. Potom použijte zoom a zaberte včas ruku s nožem krájející dort. Ideálním momentem pro pořízení portrétních fotografií je pak tanec. To je v podstatě povinná fotografie. Nezapomeňte však v tuto chvíli na blesk, aby všechny zachycené záběry byly ostré a jasné.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání