Menu
CHIP Speedtest

Jak rychlá jsou Windows 8

06.12.2011 14:22 | Redakce Chip
Jak rychlá jsou Windows 8
Vzhled rozhraní nových Windows už je poměrně známá věc. My jsme ale prozkoumali, co se skrývá „pod kapotou“, a získali jsme překvapivé výsledky.

Microsoft tvrdí, že příští Windows nabídnou bleskový start za pouhých osm sekund, díky USB 3.0 i rychlé přenosy dat, snadné surfování úžasnou rychlostí a také bombastickou herní grafiku. Kolik z těchto slibů bude ve skutečnosti splněno, to se dozvíme až při uvedení finální verze. My jsme se ale rozhodli, že se na nová Windows podíváme již teď a ukážeme vám, jak pokračuje jejich vývoj. Pomocí specializovaných nástrojů otestujeme každou „novou“ zkušební verzi a výsledky zařadíme pro snadné porovnání do přehledné tabulky. Takto si budete moci snadno zjistit, jakých pokroků vývojáři dosáhli a ve kterých oblastech je ještě potřeba zapracovat. Testovací počítač se během celého „pokusu“ nezmění, tuningové nástroje nebo úpravy systému budou tabu. V tomto čísle otestujeme verzi „Developer Preview“, která byla pro veřejnost představena na vývojářské konferenci, a porovnáme ji s Windows 7 Service Pack 1. Díky tomu si můžete udělat „obrázek“ o tom, jaké pokroky (ve srovnání s předchůdcem) pro vás Microsoft připravuje.

Tento článek najdete v Chipu 1/2012, který vychází 15.12. 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání