Menu
CHIP Speedtest

Jak váš notebook šetří energií?

21.04.2013 19:30 | Redakce Chip
Jak váš notebook šetří energií?
Zdá se vám výdrž vašeho notebooku na baterii příliš nízká? Přemýšlíte, jakých chyb jste se při konfigurování úspor energie dopustili? Dejte si poradit od systému.

Stačí jen využít nástroj „powercfg“. Pro tento účel klikněte na tlačítko Start a do vyhledávacího pole zadejte „cmd“. Poté v nabídce s výsledky klikněte pravým tlačítkem na program „cmd.exe“ a v kontextové nabídce zvolte „Spustit jako správce“. Po spuštění příkazové řádky zde zadejte příkaz

powercfg /energy

a počkejte přibližně minutu, než Windows zjistí chování systému a prověří nastavení úsporných režimů. Během této doby můžete bez obav na počítači pracovat. Po dokončení kontroly se v příkazové řádce objeví informace o počtu zjištěných chyb a celkovém počtu informačních zpráv. Ty najdete v souboru „energy-report.html“, který byl vyexportován do složky „C:Windowssystem32”. V něm poté najdete podrobnější informace o nalezených problémech a doporučeních.

Upozornění: V systémech s přísnějším nastavením ochrany nebude možné HTML soubor s výstupem zobrazit, a tak bude nejprve nutné ho zkopírovat do jiné složky (například na plochu).

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání