Menu
CHIP Speedtest

Jak virové skenery odhalují viry?

12.04.2011 15:23 | Redakce Chip
Jak virové skenery odhalují viry?
Bezpečnostní balíky jsou pravděpodobně nejlepší cestou k zabezpečení počítače, u nových virů však překvapivě často selhávají. Chip vám ukáže, jak je to možné…

Průměrná délka života nového malwaru je přibližně 24 hodin – v praxi častokrát i mnohem méně. I tak je to ale dostatek času pro maximální rozšíření na internetu, ukradení osobních dat tisíců uživatelů a jejich proměnu na hotovost.
Během několika málo hodin dokážou nové viry infikovat obrovské množství počítačů, a to i těch chráněných antiviry – tento předpoklad potvrdil i náš test bezpečnostních balíků, který najdete v Chipu 02/2011. Žádný z testovaných nástrojů nedokázal odhalit a zablokovat 100 procent nového malwaru, a výsledky pokusů o vyčištění počítače byly ještě žalostnější.

Vysvětlíme vám proč tomu tak je a ukážeme nejnovější triky autorů virů. Podrobnější informace o souboji antivirových firem a virové mafie najdete v článku v Chipu 5/2011, který vychází 22.4. 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání