Menu
CHIP Speedtest

Jak zabezpečit nový počítač

16.08.2011 14:08 | Redakce Chip
Jak zabezpečit nový počítač
Přinesli jste si domů nový počítač a přemýšlíte, jak ho zabezpečit a jak v budoucnu ochránit data? Máme pro vás několik tipů.

Vzhledem ke stále rostoucí důležitosti internetu a síle hackerů je čím dál tím obtížnější zabezpečit jakýkoliv software nebo operační systém. Svědčí o tom i celá řada útoků na minoritní a dříve před hackery relativně bezpečný operační systém od firmy Apple. O to komplikovanější je zabezpečení Windows, která dnes najdete na většině počítačů.
Dříve než se ale pustíte do instalování desítek různých bezpečnostních nástrojů a pomocníků, je vhodné si určit, jakou úroveň zabezpečení pro svůj počítač (a data) potřebujete a o jak výkonný počítač jde. Jinak zabezpečený by měl být domácí počítač, na kterém se instalují stále nové a nové programy, hrají hry a surfuje po „podezřelých webech“, a zcela jinak pracovní notebook používaný pro internetové bankovnictví. Jiné bezpečnostní řešení lze použít na starším počítači a netbooku, jiné na výkonném herním „stroji“. Je také nutné si uvědomit, že celková úroveň bezpečnosti záleží na nejslabším článku – nelze tedy očekávat, že koupí (byť kvalitního) antiviru se stane váš počítač nedobytným. Pokud je nejslabším článkem řetězce uživatel (ať už jde o děti, nebo o méně zkušené surfaře), je vhodné k zabezpečení počítače přistoupit zcela jinak. Pojďme se ale nejprve podívat na základní oblasti zabezpečení, které by neměl zanedbat nikdo.

Tento článek najdete v Chipu 9, který vychází v pátek 26.8. 2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání