Menu
CHIP Speedtest

Jak zabránit odeslání zprávy nedopatřením

05.11.2009 00:00 | Redakce Chip
Klávesová kombinace [Ctrl]+[Enter] pro odeslání e-mailu může být docela praktická – stisknete-li ji však při psaní omylem, nedokončená zpráva se bez jakéhokoli ověřovacího dotazu ihned odešle.

Jak zabránit odeslání zprávy nedopatřením

Klávesová kombinace [Ctrl]+[Enter] pro odeslání e-mailu může být docela praktická - stisknete-li ji však při psaní omylem, nedokončená zpráva se bez jakéhokoli ověřovacího dotazu ihned odešle.

Tuto klávesovou kombinaci můžete vypnout zásahem do systémového registru. V nabídce Start vyvolejte »Spustit«, zadejte »regedit« a klikněte na »OK«. V editoru registru navigujte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwarePoliciesMicrosoftOffice«. Pokud tam dosud neexistuje podklíč »Office«, vytvořte jej postupem »Úpravy | Nový | Klíč«. Následující podklíč je nazván podle verze: »10.0« pro Outlook XP, »11.0« pro Outlook 2003 nebo »12.0« pro Outlook 2007. Odtamtud přejděte na podklíč »OutlookDisabledShortcutKeysCheckBoxes«; případně budete muset i tyto klíče nejprve nově založit, jak bylo popsáno výše.

Nyní klikněte do pravé části okna a zvolte »Úpravy | Nový | Řetězcová hodnota«. Zadejte »CtrlEnter« a stiskněte [Enter]. Na novou položku dvojitě klikněte, jako hodnotu zadejte »13,8« a potvrďte tlačítkem »OK«. Pak editor registru uzavřete.

Po restartu Outlooku bude klávesová kombinace [Ctrl]+[Enter] pro okamžité odeslání zprávy deaktivována.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání