Menu
CHIP Speedtest

Jak zabránit samočinné instalaci aktualizací při vypínání

18.05.2013 05:55 | Redakce Chip
Jak zabránit samočinné instalaci aktualizací při vypínání
Ve chvíli, kdy jsou dispozici nové aktualizace, změní Windows standardní nastavení pro vypínání počítače tak, že se při něm updaty nainstalují automaticky. To může poměrně dlouho trvat – a v případě notebooku s akumulátorovým provozem zbytečně vybíjet baterii.

U notebooku je vhodnější, rozhoduje-li uživatel sám, kdy mají Windows nové aktualizace nainstalovat. Nejlépe tehdy, až bude přístroj opět napájen ze sítě. Měli byste proto změnit standardní nastavení, abyste při vypínání zbytečně nemuseli čekat na dokončení této instalace. naštěstí to ale lze snadnozařídit prostřednictvím dodatečné položky v systémovém registru.

Obvyklým postupem »Start | Spustit«, »regedit« a »OK« tedy otevřete editor registru. Pod Vistou nebo Windows 7 stačí zadat příkaz přímo do hledacího pole v nabídce Start a stisknout [Enter]. V editoru přejděte na klíč »HKEY_CURRENT_USERSoftwarePoliciesMicrosoftWindowsWindowsUpdateAU«. Pokud se zde poslední podklíč dosud nevyskytuje, vytvořte jej prostřednictvím »Úpravy | Nový | Klíč«. Pak klikněte do pravé části okna a zvolte »Úpravy | Nový | Hodnota DWORD«. Zadejte název »NoAUAsDefaultShutdownOption« a stiskněte [Enter]. Nyní na tuto položku dvojitě klikněte, její hodnotu změňte na »1« a potvrďte tlačítkem »OK«. Tak Windows zabráníte, aby samočinně aktivovala volbu »Nainstalovat aktualizace a vypnout«. Budete-li chtít později volbu opět zapnout, nastavte uvedenou hodnotu na »0«. Uvedená položka ale mění nastavení jen pro aktuálního uživatele. Má-li konfigurace platit pro všechny uživatele, stejnou novou položku doplňte, jak bylo popsáno, i do klíče »HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREPoliciesMicrosoftWindowsWindowsUpdateAU«. Pak editor registru zavřete. Nové nastavení začne působit až po příštím zapnutí počítače.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání