Menu
CHIP Speedtest

Jak zranitelný je průmysl?

15.09.2011 08:29 | Redakce Chip
Jak zranitelný je průmysl?
Profesionální hackeři varují: Červ Stuxnet může sloužit jako prostředek napadení evropských firem. Zdá se, že průmyslové podniky stojí před opravdovou hrozbou.

V hale, kde obvykle zápasí o primát v hlasitosti lisy a robotické zvedáky plechu, je najednou hrobové ticho. Výrobní linka klíčového dodavatele pro automobilový průmysl se z ničeho nic zastavila a dělníci jen nechápavě kroutí hlavami. Technici rychle kontrolují napájení, konektory a monitorovací systémy, aby nalezli příčinu neočekávaného přerušení. Náhle však stroje samy od sebe pokračují v práci.
Tento scénář nemusí být v budoucnu v průmyslových či potravinářských závodech ničím výjimečným. Podle expertů v oboru bezpečnosti a ochrany výrobních procesů totiž stojíme na počátku nové éry hrozeb, kdy cílem nejsou přístupová hesla surfařů nebo čísla jejich kreditních karet, ale právě průmyslové podniky.

Tento článek najdete v Chipu 10/2011, který vychází 23.9.2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání