Menu
CHIP Speedtest

Je 6 000 Kč příliš málo?

14.04.2013 23:00 | Redakce Chip
Je 6 000 Kč příliš málo?
Ceny levných tabletů se pohybují zhruba mezi 3 00 a 6 000 korunami. Cílem testu, který najdete v květnovém vydání Chipu, bylo zjistit, stojí-li za to tablety této cenové kategorie kupovat a co zvládnou.

Prodej tabletů roste velmi rychle. Podle společnosti IDC, která se zabývá výzkumem trhu, se v posledním čtvrtletí loňského roku prodalo na celém světě o 75 procent více dotykových počítačů než o rok dříve. Náskok Applu se zmenšil (stále má ale silný tržní podíl – 43,6 %) a objevil se i nový hráč – Microsoft s Windows RT a 8.

 

V České republice se loni prodalo asi 253 000 tabletů (což představuje růst dokonce 237,4 %), přičemž je zde zájem především o levnější modely. V posledním čtvrtletí se tak druhou nejprodávanější značkou stalo Prestigio. Obecně se zde dobře prodávají tablety s menším displejem a operačním systémem Android, který je pro výrobce k dispozici zdarma. My jsme se v našem testu soustředili právě na levné modely a chtěli jsme zjistit, který z nich stojí za to koupit. Výsledky testu najdete v Chipu 5/2013.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání