Menu
CHIP Speedtest

Jednodušší hledání chyb bez automatického restartu

14.12.2009 00:00 | Redakce Chip
Je to záhada – už nějakou dobu se Windows často samovolně restartují. Co se to děje? Chtěli byste přijít na stopu příčině systémových havárií, ale nedaří se vám to...

Jednodušší hledání chyb bez automatického restartu

Je to záhada - už nějakou dobu se Windows často samovolně restartují. Co se to děje?

Standardně nainstalovaná Windows XP jsou konfigurována tak, že při závažných systémových chybách nezobrazují „modrou obrazovku", nýbrž samočinně znovu nabootují. To má ovšem tu nevýhodu, že uživatel nemá šanci zjistit příčinu chyby. Obávané modré obrazovky totiž obsahují údaje, které mohou být při pátrání po zdroji potíží velice užitečné - například je lze vyhledat ve znalostní databázi Microsoftu.

Vezměte proto raději kormidlo do vlastních rukou a rozhodněte sami, kdy má být operační systém restartován. Příslušnou funkci totiž můžete deaktivovat. Postupujte takto: Vyvolejte »Ovládací panely«, k nimž se dostanete tlačítkem »Start« nebo v klasickém zobrazení nabídky prostřednictvím »Start | Nastavení«. Otevřete »Systém« a na kartě »Upřesnit« v sekci »Spuštění a zotavení systému« klikněte na »Nastavení«. V následném dialogu deaktivujte volbu »Automaticky restartovat«.

Pokud nyní bude docházet k problémům, chybové hlášení vám poskytne alespoň stručný poukaz na jejich možnou příčinu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání