Menu
CHIP Speedtest

Jména pro paměťová média

16.02.2013 05:25 | Redakce Chip
Jména pro paměťová média
Pokud do počítače připojíte paměťovou kartu nebo USB flash disk, jsou ve Windows automaticky rozpoznány a v průzkumníku Windows zobrazeny jako diskové jednotky.

Jejich pojmenování je nicméně obecné, a tak jsou buď označena jako „USB disk“, nebo jménem výrobce disku. Jestliže pracujete s více podobnými zařízeními, můžete mít mezi nimi zmatek. A přitom je to úplně zbytečné – každé výměnné médium má své identifikační číslo (ID), podle kterých je systém rozlišuje. Pokud si například pojmenujete svou kartu „dovolená“, ihned po jejím zasunutí do počítače víte, co na kartě je, a nemusíte se „prohrabovat“ fotografiemi. A jak výměnné médium pojmenovat?

Připojte ho k počítači a otevřete průzkumníka Windows. Klikněte na disk pravým tlačítkem a z nabídky, která se objeví, zvolte příkaz »Možnosti«. V kartě obecné máte k dispozici políčko, do kterého můžete zapsat jméno disku (maximálně 11 znaků dlouhé). Vše potvrďte kliknutím na příkaz »Použít« a »OK«. Kdykoliv poté připojíte disk k počítači, zobrazí se vámi zadané jméno.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání