Menu
CHIP Speedtest

Jsem geneticky narušený!

06.09.2012 05:25 | Redakce Chip
Jsem geneticky narušený!
Němečtí vědci odhalili gen, který údajně stojí za závislostí lidí na internetu.

Výzkumníci z univerzity v německém Bonnu identifikovali gen s označením CHRNA4, jehož porucha vede lidi k závislosti na internetu, podobně jako cigaretách či alkoholu. Ve své zprávě v odborném lékařském magazínu navíc uvádějí, že mutace genu CHRNA4 častěji postihuje ženy než muže.

V rámci výzkumného projektu vedli vědci pohovory o internetových návycích s 843 různými lidmi, přičemž hned 132 uživatelů internetu projevilo sklony k chování, které by bylo možné označit za problematické. Závislost se projevila především tím, že se většina myšlenek těchto lidí týkala internetu a cítili by se velmi nepohodlně, pokud by se bez něj měli i na krátkou dobu obejít. Následně byly porovnány genetické vzorky těchto mužů a žen, což prokázalo, že tato testovací skupina vykazuje vyšší míru mutace genu CHRNA4.

Variance genu CHRNA4 je také kladena do souvislosti se závislostí na nikotinu. Vědci vysvětlují, že podobně jako nikotin také internet aktivuje v mozku receptory, které vyvolávají příjemné pocity.

Odhalení příčiny závislosti lidí na internetu má velký význam pro účinnou terapii. Vztah mezi závislostí na internetu a genem CHRNA4 by měl jednoznačně potvrdit další výzkum.

Zdroj: Svět-hostingu.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání