Menu
CHIP Speedtest

Jsou vaše děti na webu v bezpečí?

13.01.2011 11:12 | Redakce Chip
Jsou vaše děti na webu v bezpečí?
Jsou vaše děti na webu v bezpečí? Jaká je nejvhodnější ochrana dětí na internetu? Chip vám ukáže, jaká opatření jsou vhodná pro vybrané věkové kategorie.


Město New York nabízí dětem tisíce zajímavých aktivit. Festivaly, dobrodružná hřiště, muzea, parky, cirkusy – všechny atrakce se přitom snaží přivítat co nejvíce mladých návštěvníků. Je to ale důvod k tomu, opatřit dětem letenku a nechat je všechno to zajímavé si vyzkoušet? Samozřejmě že ne, protože dospělí dobře vědí, že tam děti mohou narazit i na zcela odlišné věci: pornografii, zločin, drogy či násilí. Abychom děti před takovýmito hrozbami ochránili, je nutné věnovat tomuto problému pozornost a zvolit správný přístup, přiměřený věku dítěte – stejně jako děti například učíme žít bezpečně ve městě. Malé děti je lepší vzít za ruku a učit je pomalu, větší stačí jen poučit o potenciálních hrozbách, případně je naučit správně reagovat v nebezpečných situacích.

Jak ale varovat děti před hrozbami z internetu a jaká opatření pro jejich bezpečí použít. Odpověď najdete v Chipu 2/2011, který vychází 21.1.2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání