Menu
CHIP Speedtest

Kam směřují prohlížeče?

10.06.2013 16:40 | Redakce Chip
Kam směřují prohlížeče?
Internetové browsery jsou jednoznačně softwarem budoucnosti a nikdo už nepochybuje, že brzy mohou na počítači nahradit všechny ostatní programy. I proto se boj o jejich uživatele rozjíždí naplno.

Před patnácti lety byl browser jednoduchý nástroj, pomocí něhož si počítačoví nadšenci prohlíželi obsah internetu kdesi na druhém konci světa a nikdo je v podstatě nebral vážně. Prohlížeč byl jen dalším podivným nástrojem počítačových geeků. V současnosti experti odhadují, že přibližně třetina běžných uživatelů nepoužívá jiný program než prohlížeč. A pravda je, že se nemusí omezovat jen na zábavné surfování, čtení e-mailů nebo návštěvu sociálních sítí: celá řada bezplatných cloudových nástrojů jim umožňuje práci s texty, tabulkami nebo i fotografiemi. Internetový prohlížeč je zkrátka platformou budoucnosti a není pochyb, že ten, kdo ji ovládne, získá „přímý přístup“ k miliardám uživatelů. I proto se softwarové giganty předhánějí, který nabídne zdarma větší rychlost, více funkcí a dokonalejší ovládání. Letos na jaře se bitva prohlížečů rozjela znovu naplno: Na trhu se obejvila nová verze Opera, která má šanci zamíchat kartami.

Podrobnosti se dozvíte v článku,který najdete v Chipu 7/2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání