Menu
CHIP Speedtest

Každý třetí notebook je od Lenova

13.08.2013 10:25 | Redakce Chip
Každý třetí notebook je od Lenova
Společnost Lenovo se poprvé v historii stala jedničkou na českém počítačovém trhu. Jak vyplývá z aktuálních dat výzkumné společnosti IDC, Lenovo zaujalo v druhém kvartálu letošního roku pozici největšího dodavatele počítačů nejen celosvětově, ale i v České republice.

Lenovo dosáhlo 23,1% tržního podílu, což představuje meziroční nárůst o 40,9 %. Silné postavení zaujímá především v segmentu přenosných počítačů, kde obsadilo první příčku s více než 30% podílem na trhu, což ukazuje, že téměř každý třetí prodaný notebook je značky Lenovo.

Lenovo roste nejvíce v segmentu přenosných počítačů, kde zaznamenalo 46% meziroční nárůst, a to i přesto, že trh s notebooky celkově poklesl o 14,8 %. Za tím stojí především zvyšující se zájem o Ultrabooky, a to zejména o konvertibilní zařízení a produkty s integrovaným dotykovým ovládáním.

Dobrými výsledky se Lenovo může pochlubit i v segmentu stolních počítačů, kam se řadí i kategorie All-in-One. Společnost získala téměř dvanáctiprocentní podíl na českém trhu a mezi prvními třemi největšími dodavateli dosáhla nejvyššího nárůstu (23,9 %).

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání