Menu
CHIP Speedtest

Kde nakupují značkoví výrobci?

15.03.2013 11:00 | Redakce Chip
Kde nakupují značkoví výrobci?
Exkluzivní elektronická zařízení používají levné komponenty a vyrábějí se ve stejných megatovárnách jako jejich nejlacinější konkurence. Má to vliv na jejich kvalitu?

 

 

 

Určitě jste si při výběru notebooku kladli podobnou otázku: Je lepší pořídit notebook s pověstnou spolehlivostí, nebo stačí levný, méně značkový model? Je lepší věřit značce Lenovo ThinPad, nebo risknout nákup Aceru? Vyplatí se koupit iPad od Applu, nebo stačí levnější Google Nexus od Samsungu či Asusu? Možná tuto otázku přestanete řešit, až se dozvíte, že většina zařízení se stejně vyrábí ve stejných megatovárnách a ze stejných neznačkových součástek. Řada známých hardwarových výrobců už totiž své produkty nevyrábí a ani nevyvíjí, pouze jim vytváří image a prodává je. Výrobu i R&D svěřují obřím anonymním továrním komplexům v Číně a na Tchaj-wanu. Přesto ještě existuje několik značek, jako například Samsung, které spoléhají na vlastní vývoj a výrobu. Má tedy ještě značka nějaký vliv na kvalitu?

Celý článek si můžete přečíst v papírovém Chipu 4/2013 nebo v jeho elektronické verzi pro tablety.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání