Menu
CHIP Speedtest

Když krátké video řekne vše

15.04.2013 05:45 | Redakce Chip
Když krátké video řekne vše
Na rychlé publikování obrázků Instagram, na text Twitter, ale kam s videem? Odpovědí je Vine, tedy pokud máte iPhone, iPad nebo iPod touch a dokážete vše důležité vměstnat do šesti sekund.

Že je to málo? Toto na první pohled značně omezující pravidlo je ve Vine kompenzováno promyšleným způsobem nahrávání, pomocí něhož lze efektivně hospodařit s časem potřebným pro zachycení všech důležitých okamžiků. Ve výsledku tak velmi často i obyčejný námět přeměníte na velmi zajímavé video. Za zmínku stojí také příjemné prohlížení i nevšední čtvercový formát, jednotný pro všechna videa. Stahovat můžete z App Store zcela zdarma.

Po prvním spuštění Vine je potřeba vytvořit nový účet – na výběr máte možnost provést klasickou registraci pomocí e-mailu nebo o něco rychlejší postup s využitím účtu na Twitteru. Po zvolení uživatelského jména můžete povolit přiřazovat k videím údaje o vaší poloze a push notifikace. Tím je základní nastavení Vine dokončeno.

Na domovské obrazovce Vine si nyní můžete prohlédnout doporučená videa anebo rovnou natočit vlastní tapnutím na tlačítko kamery v pravém horním rohu. S prvním nahráváním pomůže novým uživatelům průvodce, který názorně osvětlí chytrý postup nahrávání. To probíhá pouze tehdy, pokud držíte prst na displeji. Tímto způsobem lze „sestříhat“ efektní video, kde nejsilnější okamžiky rozhodně nezapadnou kvůli dlouhé stopáži. Hotové video lze okomentovat, otagovat a sdílet také na Twitteru nebo Facebooku. Kromě publikování vlastních výtvorů můžete Vine samozřejmě využít také ke sledování videí ostatních uživatelů. Mezi funkcemi pro vzájemnou uživatelskou interakci nic nechybí – videa lze komentovat, sdílet i přidávat do oblíbených.

TIP Na webu vinesmap.com najdete nepřetržitý proud čerstvých videí od uživatelů Vine z celého světa.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání