Menu
CHIP Speedtest

Kickstarter - zajímavý způsob financování zajímavých projektů

18.05.2013 05:20 | Redakce Chip
Kickstarter - zajímavý způsob financování zajímavých projektů
Prostřednictvím Kickstarteru je financováno mnoho malých i velkých technologických projektů. Často se tak formuje i naše digitální budoucnost.

 

Velké společnosti, jako třeba Samsung, Sony nebo Apple, jen málokdy vyvinou něco opravdu inovativního. Spokojí se raději s displejem s vyšším rozlišením nebo s ještě tenčím notebookem. Pokud ale chcete vidět skutečné technologické inovace, budete se muset poohlédnout jinde. Příkladem je platforma financování projektů nazvaná Kickstarter (kickstarter.com), založená na přímém financování ostatními lidmi. Ti rozhodují o tom, která myšlenka či nápad se bude z jejich peněz financovat.

 

V posledních čtyřech letech bylo touto formou nastartováno více než 37 000 projektů za více 450 milionů dolarů. Kromě filmů, hudebních alb nebo divadelních představení šlo také o projekty z oboru IT a o zajímavé technické inovace – od superpočítačů do obývacího pokoje po inteligentní náramkové hodinky nebo 3D myš. Podrobnosti se dozvíte v červnovém Chipu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání