Menu
CHIP Speedtest

Komunity pro společné zájmy

13.02.2013 13:55 | Redakce Chip
Komunity pro společné zájmy
Všem uživatelům sítě Google+ jsou nyní k dispozici nové komunikační kanály pod názvem Komunity.

Jak už název napovídá, jde o místa, kde mohou uživatelé se společnými zájmy přidávat tematické příspěvky a diskutovat pod nimi. Než však budete moci vstoupit do diskuse, je potřeba se ke komunitě připojit. V závislosti na nastavení komunity může být vaše žádost buď akceptována automaticky, nebo bude potřeba vyčkat na posouzení moderátorem. Jako členové komunity poté můžete užívat všech výhod, které komunita přináší. Příspěvky lze v komunitě obvykle filtrovat podle kategorie. Pro lepší přehlednost je proto vhodné před odesláním vlastního příspěvku některou z kategorií použít – výběr probíhá v oblasti, kde jste zvyklí nastavovat kruhy. V rámci komunity lze samozřejmě využívat hangouty a vytvářet události.

Každý uživatel Google+ může zakládat také vlastní komunity. Za tím účelem klikněte na stránce s doporučenými komunitami na »Vytvořit komunitu«. Podle potřeby můžete následně volit mezi veřejnou (příspěvky budou veřejně dostupné) a soukromou (příspěvky se zobrazí pouze členům) komunitou. Dále zadejte název a nastavte viditelnost pro vyhledávač. Průvodce vám poté ještě doporučí vyplnit popisek, nahrát úvodní obrázek a přidat diskusní kategorie. Svým známým můžete nakonec o komunitě dát vědět prostřednictvím pozvánek. Jakmile se vaše komunita začne plnit, v části »Akce | Spravovat členy« si můžete na pomoc se správou zvolit z vybraných členů moderátory.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání