Menu
CHIP Speedtest

Konečně férový hosting

11.09.2011 21:40 | Redakce Chip
Konečně férový hosting
-KOMERČNÍ SDĚLENÍ- Nejlepší hosting je takový, který neomezuje vaše plány na tvorbu internetových stránek a nezhroutí se při každém větším náporu návštěvníků. Jak ale můžete předem vědět, kolik dat budete potřebovat uložit a přenést a jak výkonný server využijete?

Řešením je hosting na WEBCLOUD.CZ, který vám nabídne vždy takové parametry, jaké právě potřebujete. Hosting na WEBCLOUD.CZ roste plynule s vaším projektem a zcela automaticky vykrývá všechny výkyvy v nárocích na kapacitu a přenos dat i výpočetní výkon serverů. Jak je to možné?

Základem je cloud

Podstatou hostingu WEBCLOUD.CZ je technologie cloudu, který poskytuje prakticky neomezenou kapacitu pro uložení vašich dat, více než dostatečnou rychlost přenosu po internetu a nelimitovaný výkon procesorů. Jednotlivé prvky cloudu se automaticky nahrazují a doplňují, proto mohou vašim internetovým stránkám i dalším projektům nabídnout v každém okamžiku právě takové služby, jaké zrovna potřebujete.

Platíte jen to, co využijete

WEBCLOUD.CZ vás nenutí rozhodnout se předem o variantě hostingu, kterou budete pravidelně platit, přestože ani plně nevyužijete nabízenou kapacitu. U hostingu WEBCLOUD.CZ platíte vždy jen za služby, které váš internetový projekt reálně spotřebuje.

Ceník služeb WEBCLOUD.CZ je přitom naprosto přehledný a výsledná cena hostingu je součtem částek za využité služby při sazbách:

  • 2 Kč za GB a den – diskový prostor pro data
  • 1 Kč za GB – objem přenesených dat
  • 2 Kč za minutu – využití procesorového času při generování stránek

Cena hostingu je každý den odečítána z depozitu, který můžete průběžně navyšovat. Za navyšování depozitu navíc získáte i zajímavé bonusy. Čerpání depozitu lze sledovat prostřednictvím webového rozhraní obsluhy hostingu.

Jasná cena za hosting

A na kolik tedy přijde provoz běžného webu na hostingu WEBCLOUD.CZ? Typickým příkladem může být hosting pro menší firmu, která využije na e-mailové schránky, webovou prezentaci a databázi přibližně 1 GB dat. Při objemu přenesených dat na úrovni 500 MB za měsíc přijde hosting na necelých 70 Kč.

A co když firma spustí reklamní akci, která přivede na její stránky třeba i stonásobek běžného počtu návštěvníků? Při přenosu 50 GB dat a stonásobně vyšší konzumaci procesorového času přijde hosting přibližně na 300 Kč za měsíc. Při snížení počtu návštěvníků se i cena za provoz vrátí na původní hodnoty. Nastavení hostingu přitom není třeba jakkoli upravovat.

Hostujeme v cloudu

Jak funguje WEBCLOUD.CZ v praxi? Hned při založení účtu na stránkách WEBCLOUD.CZ máte na výběr i z několika šablon vašeho budoucího webu. Svoje nové stránky si můžete rovnou založit jako internetovou fotogalerii, blog nebo e-shop. Provozovatel hostingu zároveň nijak neřeší, zdali používáte hosting k provozu běžných stránek, internetového obchodu, ukládání dat nebo jen provozu e-mailových schránek. Záleží jen na vás, jaké použijete publikační systémy či databáze a kolik různých projektů budete pod svým účtem provozovat. WEBCLOUD.CZ vám vždy poskytne dostatečný prostor a výkon, za který zaplatíte férovou cenu podle vaší skutečné spotřeby.

Vyzkoušejte si hosting v cloudu ještě dnes – po přihlášení na stránkách WEBCLOUD.CZ získáte zdarma kredit 50 Kč na vyzkoušení všech funkcí hostingu.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání