Menu
CHIP Speedtest

Konfigurace síťového připojení

18.03.2013 16:10 | Redakce Chip
Konfigurace síťového připojení
Rádi byste se dívali pomocí multimediálního zařízení i na obsah, který máte uložený na svém počítači s Windows Media Playerem. Z nějakého důvodu však takovéto spojení nefunguje.

Než začnete s nastavováním programu Windows Media Player, musíte zkontrolovat několik důležitých podmínek a nastavení. Aby vše správně fungovalo, budete především potřebovat počítač se systémem Windows 7 nebo Vista. Dále uživatel, pod kterým jste přihlášeni, musí mít uživatelská práva a hostitelský účet nesmí být aktivní. Podrobnosti najdete v „Uživatelských účtech“, které jsou v „Ovládacích panelech“. Další podmínkou je, aby název vašeho serveru neobsahoval speciální znaky a znaky s diakritikou. Jméno svého počítače zjistíte tak, že kliknete pravým tlačítkem na „Tento počítač“ a podíváte se na jeho vlastnosti. Pokud jsou v názvu počítače znaky s diakritikou, pomocí „Změnit nastavení“ (vpravo) můžete jméno změnit. Zkontrolujte také nastavení sítě a to, zda je váš multimediální přehrávač zapnutý a zapojený do domácí sítě a zda na něj z prostředí Windows „vidíte“. Klikněte na „Síť“, a budete mít jasno – pokud tam přehrávač vidíte dvakrát (jako klienta a jako server), je všechno v pořádku. Pokud ne, budete muset změnit nastavení sítě v „Centrum síťových připojení a sdílení“. Potom spusťte Windows Media Player a jděte do nabídky „Nástroje | Možnosti | Knihovna“. Kliknětě na tlačítko „nastavit sdílení“. V dalším otevřeném okně aktivujte svůj přehrávač. Pak musíte vybrat média, která chcete předat do přehrávače. Zavřete okno a potvrďte OK.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání