Menu
CHIP Speedtest

Kopírování kontaktů

29.08.2013 06:05 | Redakce Chip
Kopírování kontaktů
Pokud si se svým starým telefonem začínáte připadat jako dinosaurus, ale stále se nemůžete rozhodnout pro přechod na nový smartphone, možná vám rozhodnutí ulehčí elegantní systém pro přenos kontaktů z jednoho telefonu na druhý. S nákupem iPhonu už nemusíte váhat.

PhoneCopy je cloudový systém pro správu a přenos kontaktů. Ve zkratce lze říct, že pomocí PhoneCopy zkopírujete své kontakty do internetového úložiště a následně je z něj nahrajete do druhého telefonu, to vše zdarma. Služba do vašeho uživatelského profilu zálohuje kontakty, kalendářové události, úkoly, poznámky a SMS. Tato data můžete na serveru přes klienta ve Windows nebo OS X libovolně upravovat, přičemž všechny úpravy jsou zálohovány. Ke svým datům můžete dokonce přistupovat odkudkoliv přes webové rozhraní. Když jste s úpravami spokojeni, nainstalujete aplikaci na druhý telefon a připojíte ji pod stejný účet. Pomocí bleskové synchronizace nahrajete kontakty a další data na nový telefon. Vedle OS Android a iOS podporuje služba PhoneCopy přes 3 000 mobilních telefonů s nejrůznějšími operačními systémy, tedy například telefony Motorola, Panasonic, Sony Ericsson, Samsung a Nokia. Telefon však musí být schopen připojit se k internetu.

Bezplatná verze PhoneCopy má omezení v počtu přenesených kontaktů (500), na serveru je záloha k dispozici jeden měsíc. Pokud potřebujete zálohu zkopírovat na více telefonů, máte větší množství kontaktů a požadujete delší zálohovací období, je nutné pořídit si za 500 Kč placenou verzi. Aplikace pro stolní počítače můžete také použít pro zálohu svých kontaktů na pevný disk.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání