Menu
CHIP Speedtest

Koš z plochy na hlavní panel

11.12.2012 05:30 | Redakce Chip
Koš z plochy na hlavní panel
Pokud jste si při práci se soubory na počítači nezafixovali nebezpečnou klávesovou zkratku „Shift+Delete“ (která soubory zcela maže), pravděpodobně často používáte i „koš“, kam mizí i omylem smazaná data.

Ke koši už ale v nových Windows není tak snadný přístup – a vám by se přitom hodilo, aby byl například dostupný pomocí jednoho kliknutí v hlavním panelu.

To je pochopitelně také možné, ale cesta k tomuto cíli je poněkud obtížnější: nejprve klikněte pravým tlačítkem myši na pracovní plochu, otevřete kontextové menu, v něm zvolte příkaz »Nový | Zástupce« a do sekce „Zadejte umístění položky“ přidejte příkaz

%SystemRoot%explorer.exe shell:RecycleBinFolder

V dalším kroku odkaz pojmenujte – například „Koš“ – a nakonec klikněte na »Dokončit«. Nejprve se bohužel u odkazu objeví implicitní ikona v podobě žluté složky, tu je ale možné kdykoliv změnit. Proto klikněte na ikonu pravým tlačítkem a v nabídce vyberte příkaz »Vlastnosti«. Poté přejděte na kartu „Zástupce“ a v ní klikněte na »Změnit ikonu«. Nyní do políčka „Hledat ikonu v tomto souboru“ zadejte cestu „%SystemRoot%system32shell32.dll“, zvolte ikonu koše podle svých představ a nakonec klikněte na »OK« a »Použít«.

Nyní už zbývá jen „dostat“ ikonu koše na hlavní panel: nejprve na něj klikněte pravým tlačítkem a ujistěte se, že u položky „Uzamknout hlavní panel“ není zatržítko. Poté přesuňte ikonu koše na hlavní panel, a jakmile se objeví zpráva „Připnout k:Hlavní panel“, tlačítko myši uvolněte. Od této chvíle budete mít z hlavního panelu přímý přístup do „odpadkového“ koše.

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání