Menu
CHIP Speedtest

Koupi Skype prosazoval i Bill Gates

18.05.2011 11:03 | Redakce Chip
Koupi Skype prosazoval i Bill Gates
Osobně o ní přesvědčoval představenstvo Microsoftu.

Jeden z našich čtenářů položil na Facebooku otázku, zda osm a půl miliardy dolarů za Skype je hodně. Není jediný, kdo se zeptal, a pro BBC odpovídá sám Bill Gates.
 
Takto velké obchody se totiž nedělají bez souhlasu představenstva — Ballmer nemůže o tolika penězích rozhodnout jen tak z titulu CEO. Ukazuje se, že obchod měl silnou podporu předsedy Billa Gatese, jenž o něm přesvědčil i zbytek představenstva.

V rozhovoru pro pořad Hardtalk prohlašuje, že je to výborný obchod, a že ze spolupráce mezi Skype a Microsoft Research vzejde spousta inovace. Že Skype je sice účetně ztrátový (Bill Gates v rozhovoru doslova řekl, že Skype je ztrátový, když započtete umořování „up purchase price“, což dále nevysvětlil), ale provozně prý vytváří zajímavé tržby.

Naznačil, že se dočkáme zajímavého vývoje v oblasti videokonferencí, virtuálních pobočkových ústředen a vůbec služeb využitelných při komunikaci podnikové. Patrně je slibné zkusit obchodně vytěžit Skype, který lidé znají i z rozšířeného užití soukromého.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání