Menu
CHIP Speedtest

Které značky jsou nejlepší?

16.06.2011 10:10 | Redakce Chip
Které značky jsou nejlepší?
Přes dvacet let již v Chipu testujeme různá elektronická zařízení a naší testovací laboratoří prošlo do současné doby více než 10 000 přístrojů. Rozsáhlá databáze testů ukazuje silné a slabé stránky jednotlivých výrobců.

Dříve než se rozhodnete pro koupi konkrétního notebooku, určitě se zeptáte známých na jejich názory a zkušenosti s různými modely. Bude vás zajímat, se kterou značkou mají nejlepší zkušenosti, které produkty nabízejí nejlepší poměr mezi cenou a výkonem, které nejdéle vydrží a které mají nejlepší servis. Další možností je podívat se do diskusních fór, kterých je na internetu nespočet. Zde se ale nejspíš setkáte jak s fundovanými názory, tak se zavedenými klišé, a nezapomeňte ani na to, že do nich rádi přispívají i lidé placení za propagaci jednotlivých značek. Příspěvky v diskusních fórech většinou vypadají následovně: Acer? Rozumná cena, dobrý výkon, ale horší provedení šasi. Lenovo? Výborné, ale těžké a drahé. Diskusním fórům zkrátka nemůžete věřit tolik jako dlouhodobým výsledkům konzistentního testování, jak jsou zaznamenány v naší databázi.

 

Fakta místo dohadů

Namísto spekulací se raději budeme zabývat prokazatelnými fakty. Tento přehled je založen na kompletní testovací databázi Chipu, která obsahuje výsledky všech testů, jimiž produkty v naší laboratoři procházejí a z nichž většina ani nebývá s ohledem na omezený prostor pro jednotlivé recenze podrobně zveřejňována. Pro účely tohoto přehledu jsme vybrali nejžádanější kategorie produktů a společně s našimi testovacími inženýry jsme data analyzovali tak, abychom zjistili tradiční silné i slabé stránky jednotlivých výrobců. Zvláštní důraz jsme kladli na nejdůležitější charakteristiky a vlastnosti každé ze zkoumaných skupin produktů.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání