Menu
CHIP Speedtest

Který filmuje nejlépe?

02.03.2011 11:11 | Redakce Chip
Který filmuje nejlépe?
V současné době je u lepších digitálních fotoaparátů již téměř standardem možnost nahrávat video v rozlišení Full HD. Testovali jsme kvalitu těchto záběrů a to, zda snesou srovnání s výstupy digitální kamery.

Nahrávání videí je jakýmsi novodobým „sportem“: například každou minutu se na YouTube uloží 24 hodin videozáznamu. Kdo chce ukázat, jak se měl na dovolené nebo jak probíhala rodinná oslava, záhy zjistí, že video toho ukáže víc než hodinová prezentace fotografií. V současnosti navíc dokáže nahrávat video snad každý jen trochu novější digitální fotoaparát – a často dokonce ve Full HD kvalitě. Záznam si pak snadno přehrajete třeba na plochém televizoru. Kvalitní video a velké možnosti kreativity nabízí především digitální zrcadlovky.

My jsme otestovali celkem deset přístrojů různých kategorií a sledovali jsme především kvalitu jejich videa. Výsledky jsme navíc porovnali s výstupy digitální kamery Panasonic HDC-SDT750EG, která se umístila na prvním místě v našem srovnávacím testu videokamer. Zvlášť jsme hodnotili kompaktní fotoaparáty a ve druhé skupině pak digitální zrcadlovky a „zrcadlovky bez zrcátka“. Protože výsledky nejsou navzájem kompatibilní, najdete je v Chipu 4/2011 ve dvou oddělených tabulkách a ve dvou sekcích.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání