Menu
CHIP Speedtest

Kvalitní zabezpečení telefonu

18.07.2013 05:50 | Redakce Chip
Kvalitní zabezpečení telefonu
Pokud se vám už někdy podařilo ztratit smartphone nebo jste se stali obětí nějakého nenechavce, asi přemýšlíte o možnostech zabezpečení svého zařízení pro tyto případy.

Pomůže vám bezplatná aplikace AntiVirus od společnosti AVG, která nejen že chrání telefon proti škodlivému softwaru, ale zároveň vám usnadní jeho opětovné nalezení, nebo se alespoň postará o ochranu jeho obsahu ve všech situacích.

Před použitím aplikace AVG AntiVirus je třeba zadat vaše telefonní číslo a e-mailovou adresu. Následně obdržíte potvrzovací SMS a e-mail. Po potvrzení platnosti zadaných údajů se ocitnete na úvodní obrazovce, kde si můžete nastavit pravidelné kontroly na výskyt virů, vylepšení výkonu telefonu, šifrování soukromých dat a ochranu proti krádeži.

Tato ochrana funguje velmi jednoduše. Ve chvíli, kdy zjistíte, že je váš telefon pryč, stačí zaslat SMS v daném tvaru na vaše telefonní číslo. K dispozici jsou celkem tři druhy takových SMS, které umožňují zamknout telefon na dálku, zapnout GPS a hlásit polohu zařízení nebo spustit na telefonu alarm. Polohu svého telefonu můžete najít na stránkách AVG, na které se dostanete pomocí odkazu z e-mailu, který jste obdrželi při registraci.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání