Menu
CHIP Speedtest

Kytarový doodle navždy

13.06.2011 20:37 | Redakce Chip
Kytarový doodle navždy
Doodle na počest Lese Paula zůstává dostupný na vlastní adrese.

Kytarový doodle bude přístupný navždy na zvláštní adrese. Objevil se na anglickém google.com ve čtvrtek, na počest 96. narozenin Lese Paula (již však zesnulého před necelými dvěma roky). Doodle je nejen hratelný, ale i nahrávatelný. Stal se opravdovým hitem, a tak nestačilo prodloužit jeho dostupnost do pátku, nýbrž se stává dostupným trvale, podobně jako hratelný Pac­‑Man.

Jestliže jste si to ještě nezkusili — pak se černým tlačítkem vpravo dole pouští nahrávání (nejdéle na 30 sekund). Jen myší se však nedá zahrát mnoho. Docela jiných výsledků lze dosíci z klávesnice, na níž jsou tóny dostupny v řadě za sebou, zleva doprava; tak se dá zahrát jednoduchá melodie, nebo i akordický doprovod (v rámci dostupné stupnice), jenže hra na klávesnici zní spíše jako na cemballo než na kytaru. Někteří však i tak dokáží, aby to znělo více jako na kytaru — například Chris Phillips.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání