Menu
CHIP Speedtest

Lepší pošta

06.12.2011 14:27 | Redakce Chip
Lepší pošta
Není žádným tajemstvím, že i velký Microsoft čas od času zaspí a pak musí s velkým úsilím dohánět náskok konkurence. Na tuto situaci jsme mohli narazit v mobilních operačních systémech, prohlížečích nebo například freemailech.

Už od svých počátků těžil Hotmail z napodobování vzhledu desktopových klientů. Kdo někdy používal Outlook nebo alespoň Outlook Express, ten neměl problémy ani s touto „internetovou kopií“. A to byla (vzhledem k počtu uživatelů Windows) až doposud nezanedbatelná výhoda. Nástup nových technologií, sociálních sítí, sdílení a také rostoucí podíl mobilního přístupu měly za následek také změnu požadavků uživatelů, na což bohužel nedokázal Microsoft v oblasti freemailů včas zareagovat. Když si uvědomíme, že ještě před sedmi lety nabízel Hotmail schránku o kapacitě 2 MB a podporoval maximálně přílohy o poloviční velikosti, nikoho určitě nepřekvapí například nárůst počtu uživatelů Google Mailu. Na konci letošního roku se však objevila šance na podstatnou změnu. 

Tento článek najdete v Chipu 1/2012, který vychází 15.12. 2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání