Menu
CHIP Speedtest

Lokalizace smartphonu

23.09.2013 05:30 | Redakce Chip
Lokalizace smartphonu
Až donedávna bylo třeba pro lokalizaci a vzdálené ovládání smartphonů s Androidem instalovat speciální aplikace, nyní však s vlastním řešením přišel přímo Google.

Služba Správce zařízení Android (www.google.com/android/devicemanager) je obdobou lokalizačních služeb pro zařízení s operačními systémy iOS a Windows Phone, ke kterým není nutné instalovat do zařízení další aplikace.

Na stránce služby Správce zařízení Android uvidíte na mapě světa všechna lokalizovatelná zařízení s Androidem, připojená k vašemu účtu Google. K dispozici jsou dvě funkce: »Prozvonit« a »Vymazat«. Abyste mohli využít druhou z nich a ve ztraceném telefonu zlikvidovat všechna data, musíte upravit příslušné nastavení ve svém smartphonu. Použijte proto na stránce Správce zařízení Android odkaz »Odeslat do zařízení oznámení« a následně ve svém smartphonu aktivujte Správci zařízení Android potřebná oprávnění pro obnovu telefonu do továrního nastavení.

UPOZORNĚNÍ Vymazání obsahu ztraceného smartphonu použijte vždy až jako poslední možnost. Po obnově zařízení do továrního nastavení již nebude možné použít jakoukoli lokalizační službu pro jeho nalezení.

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání