Menu
CHIP Speedtest

Londýnská olympiáda přinesla boom Wi-Fi sítí

08.08.2012 07:55 | Redakce Chip
Londýnská olympiáda přinesla boom Wi-Fi sítí
Zatímco týmy hledačů Wi-Fi signálu odhalují na tribunách sportovišť diváky, kteří i přes zákaz sdílejí internetové připojení svého mobilu, spustili telekomunikační operátoři velmi hustou síť hotspotů pokrývající celý Londýn.

Londýnská olympiáda přinesla boom Wi-Fi sítí
Londýnská olympiáda přinesla boom Wi-Fi sítí
British Telecom zprovoznil více než 100 nových Wi-Fi hotspotů podél Temže a navýšil tak počet svých přípojných míst v hlavním městě na půl milionu. Nové hotspoty, instalované ve více než 40kilometrovém pásu podél břehu Temže nabízí připojení v přepočtu za necelých 200 Kč na 90 minut nebo 320 Kč na celý den. Bezdrátovou sítí jsou nyní pokryta jsou všechna oblíbená turistická místa.

British Telecom má rovněž exklusivní práva na pokrytí všech olympijských sportovišť Wi-Fi sítí. Na olympijském stadionu, velodromu i v centru vodních sportů proto bylo instalováno více než 1 000 hotspotů. Veškeré připojení je placené a pro návštěvníky her platí striktní zákaz sdílení internetového připojení z mobilů.

Nezahálejí ovšem ani další operátoři. Například O2 od konce června pokrývá Wi-Fi sítí turisticky atraktivní místa jako je Parliament Square, Leicester Square, Piccadilly Circus či Trafalgar Square. Připojení je zdarma, sponzorované reklamou. Společnost Virgin Media pokryla bezplatně použitelnou Wi-Fi sítí 73 stanic londýnského metra. Služba je velmi populární, k jejímu využití se od zahájení her registrovalo už bezmála 43 tisíc pasažérů metra.

Všichni britští telekomunikační operátoři výrazně investovali do své infrastruktury, aby při velkém náporu během olympijských her nedocházelo k výpadkům či omezení služeb.

Zdroj: Svět-hostingu.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání