Menu
CHIP Speedtest

Lovci botnetů

19.08.2010 13:28 | Redakce Chip
Lovci botnetů
Zombie neboli počítače ovládané hackery jsou nejnebezpečnější hrozbou internetu. Chip vám o nich prozradí vše důležité a také vám ukáže, jak se s botnety vypořádat.

V centru zpracování dat se rozezněl alarm: právě byl identifikován infikovaný počítač. Bezpečnostní technik a jeho kolega z bezpečnostního oddělení velkého poskytovatele internetových služeb zjistili, že počítač patří jejich zákazníkovi. Okamžitě byl aktivován počítač, který informoval zákazníka o infekci a který se pokusí riziko odstranit. Na první pohled zcela rutinní boj s jedním z největších rizik na internetu: rozsáhlou sítí botů, ve které hackeři sdružují ukořistěné a dálkově ovládané počítače. Tyto počítače dnes mají „na svědomí“ téměř veškeré DoS (Denial of Service) útoky, naprostou většinu spamu a podílejí se i na hackerských útocích. To nejen vyvolává stížnosti ostatních zákazníků (trpících nadměrným provozem v síti), ale také rapidně zvyšuje provozní náklady poskytovatele.

Nyní se do „boje“ částečně zapojujeme i my – kromě informací důležitých pro obranu počítače vám na DVD nabídneme i „antibotnet balíček“ programů.

 

Tento článek najdete najdete v Chipu 9/2010, který vychází 27.8.2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání