Menu
CHIP Speedtest

Lumia jako městský průvodce

12.02.2013 08:00 | Redakce Chip
Lumia jako městský průvodce
Potřebujete rychle nalézt restauraci, hotel nebo jiný bod zájmu v neznámém prostředí? Zkuste to pomocí rozšířené reality v aplikaci Městské info Nokia.

Své okolí tak můžete prozkoumat v pohledu přímo do ulice. V nově uvedených Lumiích s Windows Phone 8 najdete tuto aplikaci již předinstalovanou, do starších modelů s Windows Phone 7.5 a 7.8 si ji snadno instalujete prostřednictvím Marketplace. Aplikace je k dispozici zdarma, neobejde se ovšem bez datových přenosů. To bohužel limituje možnost jejího využívání v zahraničí, kde by se nám její funkce obzvláště hodily.

Po spuštění aplikace se zobrazí nabídka kategorií bodů zájmu. Pokud si tedy chcete zajít na oběd, stačí vybrat kategorii »jídlo«, telefon nastavit do polohy jako při natáčení videa, a poté se vám již na displeji zobrazí scéna okolí se štítky na restauracích. Každý štítek slouží zároveň jako odkaz na vizitku podniku. Tu si můžete připnout na plochu, sdílet ji nebo se z ní můžete nechat rovnou navigovat. K dispozici je vám neustále také mapa, kterou vyvoláte, změníte-li držení telefonu naležato.
Upozornění: Kvůli absenci potřebného digitálního kompasu není aplikace dostupná pro Lumii 610.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání