Menu
CHIP Speedtest

M3 FileRescuer Professional 3.5

29.08.2013 22:00 | Redakce Chip
M3 FileRescuer Professional 3.5
Uveřejněno na Chip DVD 09/13.

Dny, kdy se člověk musel chytat za hlavu při vysypání koše či smazání souboru, který záhy potřeboval, jsou minulostí. M3 FileRescuer Professional spolu s M3 Bitlocker Recovery, které najdete v příloze na Chip DVD, vám s těmito problémy pomohou. Během tří rychlých kroků sami dokážete obnovit smazané soubory po výše zmíněném vysypání koše či smazání přes Shift + Delete a stejně tak dobře i po formátu disku či úpravách svazků. Díky rozsáhlé podpoře můžete obnovovat například i fotografie z paměťových karet či mobilních telefonů. Používáte-li BitLocker šifrování disku, tak vám s obnovou dat pomůže na míru ušitý M3 Bitlocker Recovery.

Na Chip DVD se nachází plná verze programu M3 FileRescuer Professional v ceně cca 1000 Kč. K dostání je také ve verzi Unlimited pro neomezeně PC v rámci jedné společnosti. Navíc je na Chip DVD také umístěn program M3 Bitlocker Recovery ve Free verzi.


Úvodní obrazovka: Na výběr máte ze tří možností obnovy dat bez nutnosti jakéhokoliv nastavení.
Úvodní obrazovka: Na výběr máte ze tří možností obnovy dat bez nutnosti jakéhokoliv nastavení.

Řešení v nesnázi

Stalo se vám někdy, že jste smazali nějaká data a později jste si uvědomili, že to byla osudová chyba a trhali se za hlavu, že už není cesty zpět? Inu, teď už cesty zpět je a to ve formě M3 FileRescuer Professional od Lost Recover.

M3 FileRescuer si poradí s obnovou dat v případech, že jste je vyhodili do koše a vysypali nebo zmáčkli Shift + Delete. Stejně tak si poradí i s obnovou dat po formátech disku nebo smazaných či pozměněných svazků disku. Toto je možné aplikovat na všechna možná úložná zařízení včetně paměťových karet u fotoaparátů či mobilních telefonů. Takže pokud se vám stane, že si smažete fotky z telefonu, není problém je obnovit.

Druhý krok: Ve druhém kroku stačí vybrat disk, ze kterého chcete obnovit soubory a chvilku počkat
Druhý krok: Ve druhém kroku stačí vybrat disk, ze kterého chcete obnovit soubory a chvilku počkat

Jak na to?

Na hlavní obrazovce najdete tři velké ikony.

1. »Undelete« - slouží k obnově smazaných souborů přes Shift + Delete nebo po vysypání z koše.

2. »Format Recovery« - poslouží k obnově dat po formátu disku či k obnově dat po útoku virusu, pádu systému nebo softwarové chybě

3. »Partition Recovery« - slouží k nalezení ztracených, smazaných či pozměněných svazků a obnově dat z nich.

Celý proces obnovy se vejde do tří rychlých kroků. V prvním kroku vyberete typ požadované obnovy. V druhém kroku zvolíte disk, ze kterého chcete data obnovovat a v třetím kroku už jen výběr upřesníte (ze kterých složek bude obnova probíhat). Mezi druhým a třetím krokem bude program vyhledávat obnovitelné lokace. Poté vyberete složky, které chcete obnovit a stiskem na tlačítko »Recover« zvolíte už jen umístění obnovy a celý proces započne.

Výrazně se doporučuje provádět obnovu dat na jiný disk nebo médium než jsou zdrojová data. Tento návod je univerzální na všechny 3 možnosti s tím rozdílem, že u volby »Partition Recovery« vybíráte přímo fyzický disk. M3 FileRescuer Professional je zkrátka program pro snadnou a rychlou obnovu téměř čehokoliv bez nutnosti jakýchkoliv zdlouhavých nastavování.

Třetí krok: Stačí už jen vybrat, ze které složky chcete obnovu provést, zvolit její umístění a celý proces je dokončen.
Třetí krok: Stačí už jen vybrat, ze které složky chcete obnovu provést, zvolit její umístění a celý proces je dokončen.

M3 Bitlocker Recovery

Technologie Microsoft BitLocker Drive Encryption slouží k šifrování celých disku a to včetně registrů atd. Zašifrovat lze i přenosná média. Výhoda z toho plynoucí je naprosto zřejmá – na discích, flashkách apod. můžete mít citlivá data, která nejsou určena pro cizí osoby a přitom u notebooků a dalších přenosných médií se může stát poměrně snadno, že budou odcizena. Takový zloděj se v tomto případě prvně podívá, zdali se na objektu nenachází nějaká cenná data, která by mohl využít ve svůj prospěch a když ne, tak se zařízení bude snažit prodat. BitLocker je standardní součástí Windows Vista a novějších v edicích Ultimate a Enterprise. A právě tento nástroj vám pomůže se zabezpečením dat. Jeho použitím docílíte toho, že pokud se k neoprávněné osobě dostane váš disk, tak dotyčný neuvidí vůbec nic a disk se bude tvářit jako naformátovaný celek. Při zcizení to není tabulka čokolády, ale aspoň čtvereček a útěcha z toho, že vaše data jsou v bezpečí. Možnost šifrovat disky pomocí BitLockeru najdete v Ovládacích panelech | Nástroj BitLocker Drive Encryption ve Windows 8 nebo v Ovládacích panelech | Systém a zabezpečení | Nástroj BitLocker Drive Encryption. Výhodou použití BitLockeru je zabezpečení dat za cenu minimální spotřeby HW výkonu, tak že téměř ani nepocítíte, že nějaké šifrování v pozadí běží.

Součástí přílohy Chip DVD je také Bitlocker Recovery ve Free verzi. Slouží v podstatě k tomu samému jako M3 FileRescuer s tím rozdílem, že je určen pro zašifrované disky pomocí BitLocker Drive Encryption a nabízí obnovu méně typů souborů oproti M3 FileRescueru.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání