Menu
CHIP Speedtest

Malé chyby, velké škody…

20.07.2010 08:51 | Redakce Chip
Malé chyby, velké škody…
Programátorské chyby mohou udělat i z dobrých programů hrozbu pro váš počítač. Následky chyb mohou být hrozivé – od zhroucení systému až po odcizení dat. Víte, jak problémům předejít?

„Za žádných okolností nejsme zodpovědni za to, že je uživatel tak hloupý a klikne na odkaz v e-mailu,“ říká na rovinu to, co si myslí většina programátorů, vývojář softwaru OpenCart pro on-line nakupování Daniel Kerr. Z hlediska bezpečnosti je prý uživatel větším potenciálním rizikem než většina chyb v programech. Ano, pravda je, že celá řada útoků nefunguje bez přímé pomoci uživatele, který často bývá tím nejslabším článkem řetězce. Fakt ale také je, že na počátku těchto problémů vždy stojí programátorská chyba. My jsme pro vás ve spolupráci s největšími globálními hráči na poli softwaru (jako jsou Microsoft, Oracle nebo Symantec) a s dalšími 40 firmami připravili žebříček nejčastějších a nejhorších programátorských chyb...

 

Tento článek najdete v Chipu č. 8, který výchází 30.8. 2010.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání