Menu
CHIP Speedtest

Malware Fighter PRO

27.07.2011 21:00 | Redakce Chip
Malware Fighter PRO
Bezpečnostní nástroj z Chip DVD 08/11 na ochranu vašeho počítače před spywarem, červy, trojskými koňmi a další nebezpečnou havětí včetně útoků prostřednictvím internetu.

Bezpečnostní nástroj IObit Malware Fighter PRO je připravený na ochranu vašeho počítače před spywarem, červy, trojskými koňmi a další nebezpečnou havětí. Za tímto účelem je vybavený hned osmi moduly na kontrolu dat, proudících do vašeho počítače z internetu, nebo hlídání podezřelého chování spuštěných programů. Pro včasné odhalení nových typů škodlivého softwaru používá Malware Fighter nejen pravidelné aktualizace databáze a kontroly souborů, ale rovněž i technologii cloudu. Díky anonymnímu sdílení podezřelých dat mezi všemi uživateli programu proběhne identifikace a zastavení šíření nového typu nákazy velmi rychle.

Na Chip DVD je připravena plná verze programu IObit Malware Fighter PRO v ceně 350 Kč k neomezenému použití po celý jeden rok. Samozřejmostí jsou i automatické aktualizace databáze škodlivého softwaru. Díky této speciální akci mohou čtenáři Chipu využít zvýhodněnou cenu  na nákup tuningového nástroje Advanced SystemCare PRO 4 od stejného výrobce. 

Bezpečný počítač: Pro zabezpečení  slouží kontrola dat v reálném čase i pravidelné skenování disku.
Bezpečný počítač: Pro zabezpečení slouží kontrola dat v reálném čase i pravidelné skenování disku.

 

Bezpečnostní program Malware Fighter pracuje automaticky po spuštění počítače na pozadí operačního systému. Jeho činnost indikuje tlačítko v oznamovací oblasti hlavního panelu – vedle hodin. Kliknutím pravým tlačítkem myši vyvoláte kontextovou nabídku pro ovládání programu, ze které můžete otevřít hlavní okno aplikace (»Show Window«) nebo ovládat jednotlivé komponenty pro zabezpečení počítače před škodlivým softwarem. Po otevření hlavního okna programu si asi budete chtít přepnout uživatelské rozhraní do češtiny. Klikněte proto na volbu »More« a z otevřené nabídky zvolte »Settings«. Volbu jazyka pak najdete pod položkou »User Interface«. Aplikace se do češtiny přepne okamžitě, není třeba ji restartovat.

Skenování disku: Program nabízí tři typy kontroly souborů, které lze spouštět v pravidelném intervalu.
Skenování disku: Program nabízí tři typy kontroly souborů, které lze spouštět v pravidelném intervalu.

Z nabídky nastavení programu Malware Fighter si ověřte ještě předvolbu automatického spouštění se startem operačního systému (nabídka »Obecná nastavení«) a rovněž i automatické aktualizace databáze škodlivého softwaru (nabídka »Aktualizace«). Pokud nechcete, aby se Malware Fighter aktualizoval automaticky, můžete použít například i předvolbu pro pravidelné aktualizace v nastavený den a čas. Zpravidla ovšem není důvod měnit výchozí předvolbu automatických aktualizací.

Bezpečnost především

Hlavní okno programu Malware Fighter informuje o zkontrolovaných (a případně i zablokovaných) souborech, výsledku poslední kompletní kontroly počítače a stavu činnosti hlavních komponent bezpečnostního softwaru. Kliknutím na volbu »Skrýt novinky« se můžete zbavit informačního proužku ve spodní části okna programu. Přímo z hlavního okna aplikace lze

Bezpečnostní moduly: Program kontroluje různé oblasti počítače, všechny moduly nechte proto zapnuté.
Bezpečnostní moduly: Program kontroluje různé oblasti, všechny moduly nechte proto zapnuté.

také deaktivovat základní prvky ochrany počítače, což vám ovšem určitě nedoporučujeme.

Kontrola počítače

Vedle permanentní ochrany počítače, kontrolou všech souborů stahovaných z internetu nebo otevíraných ke zpracování, nabízí Malware Fighter také důležitou funkci pravidelných kontrol kompletního obsahu pevného disku.

Zvolte proto funkci »Sken«, která obsahuje hned tři různé způsoby kontroly počítače. Především můžete spustit tzv. »Rychlý sken« na kontrolu nejdůležitějších souborů a součástí operačního systému, které se snaží škodlivý software nejčastěji napadnout. Oproti tomu je připraven i »Úplný sken«, který slouží ke kontrole kompletního obsahu disku počítače. Kromě rozsahu kontrolovaných dat se oba typy skenování samozřejmě liší i časem potřebným na provedení kontroly. Pomocí volby »Vlastní sken« pak můžete sami určit, které složky se soubory bude Malware Fighter kontrolovat.

Využití cloudu: Díky sdílení dat s ostatními uživateli lze včas odhalit i nejnovější typy nebezpečné nákazy.
Využití cloudu: Díky sdílení dat s ostatními uživateli lze včas odhalit i nejnovější typy nebezpečné nákazy.

Samozřejmě je možné nastavit si i pravidelnou kontrolu počítače podle časového harmonogramu. Otevřete si proto nabídku »Více | Nastavení« a v nově otevřeném okně pak »Skenování | Autosken«. Malware Fighter ve výchozím nastavení kontroluje soubory v počítači průběžně ve chvílích, kdy nevyužíváte jeho plný výkon. Tento typ kontroly lze vypnout nebo si naopak kontrolu nastavit na pravidelné opakování v určený den a hodinu. V nabídce »Metoda« je k dispozici výběr typu kontroly (rychlá, úplná, vlastní). Malware Fighter při průběžné kontrole počítač nijak výrazně nezatěžuje, proto není nezbytně nutné jeho výchozí nastavení měnit.

Odhalené škodliviny umístí Malware Fighter do karantény, odkud nemohou ovlivnit ostatní obsah počítače. Sami pak můžete rozhodnout o dalším osudu podezřelých souborů – zlikvidovat je, nebo je zařadit na seznam výjimek, pokud jste si jisti jejich bezpečností..

Ochrana z cloudu

Roční ochrana: Plná verze programu  bude pracovat po celý jeden rok od instalace.
Roční ochrana: Plná verze programu bude pracovat po celý jeden rok od instalace.

Malware Fighter používá pro ochranu vašeho počítače osm samostatných modulů, jejichž přehled najdete pod nabídkou »Ochrany«. Podle názvů modulů snadno zjistíte, že Malware Fighter kontroluje například i cookies z internetových stránek, soubory na USB flash discích nebo všechny spuštěné procesy. Pro správnou funkci zabezpečení počítače ponechejte všechny moduly aktivované.

S detekcí nejnovějších typů škodlivého softwaru pomáhá aplikaci Malware Fighter technologie cloudu. Program sbírá data od všech uživatelů a na základě jejich vyhodnocení může rozpoznat i zatím nepopsané typy nákazy. Pomocí volby »Odeslat soubor« v nabídce »Cloud« můžete sami aktivně sdílet podezřelá data s ostatními uživateli.

Nepřetržitá kontrola

Aniž byste se museli věnovat složitému nastavování, bude Malware Fighter automaticky pracovat na pozadí operačního systému a chránit váš počítač před napadením škodlivého softwaru. Funkce programu navíc vhodným způsobem doplňují další bezpečnostní nástroje, jakými jsou antiviry a firewally.

Uveřejněno na Chip DVD 08/11.

 

 

 

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání