Menu
CHIP Speedtest

Megatest televizorů s úhlopříčkou 40 až 60"

03.01.2012 14:41 | Redakce Chip
Megatest televizorů s úhlopříčkou 40 až 60"
Televizor už není jen hloupou bednou. Moderní televizory se staly inteligentním mediálním centrem obývacího pokoje. Ukážeme vám, co všechno dokážou tzv. chytré televizory se 40“ a větší úhlopříčkou.

Příští rok se podle odhadů analytiků trhu prodá dvakrát víc televizorů s připojením k internetu než v roce 2010. Poptávka bude hlavně po přístrojích s velkou úhlopříčkou. Televizory se 40“ až 46“ úhlopříčkou dnes představují běžný mainstream.

Nejluxusnější kategorii televizorů dnes tvoří přístroje se 60“ úhlopříčkou. Nové modely se od svých starších předchůdců liší řadou drobných vylepšení. Porovnáme-li současné modely s rok starými televizory, zjistíme, že výrobci znatelně vylepšili optimalizaci kvality SD, HD i 3D obrazu. Řady vylepšení se dočkaly i funkce zajišťující přímý přístup televizorů k internetu. Prakticky všechny současné modely jsou vybaveny připojením k internetu, které chytrým televizorům umožňuje prohlížení internetu prostřednictvím téměř plnohodnotných prohlížečů i přehrávání komprimovaných a nekomprimovaných video- a audiosouborů běžných multimediálních formátů. Multimediální a internetové funkce ale ne vždy fungují bez problémů.

Abychom vám výběr ideálního televizoru ulehčili, podrobili jsme 23 nejnovějších modelů s úhlopříčkou od 40 do 60 palců pečlivému měření, zkoumání a testování v naší testovací laboratoři. Všechny vybrané televizory prošly zkoumáním kvality panelu, kvality reprodukce TV/video signálu, kvality 3D obrazu, kvality zvukové reprodukce, výbavy, ergonomie a spotřeby elektrické energie. Testování trvalo 200 hodin a výsledkem bylo naměření 35 milionů dat a udělení 12 500 hodnoticích bodů. Všechny naměřené hodnoty jsme analyzovali a ve zjednodušené podobě jsme je seřadili do výsledkové tabulky, díky níž budete moci na první pohled zjistit přesně ty údaje, které vás zajímají nejvíce, a snadno tak vybrat model, který bude nejlépe vyhovovat vašim požadavkům. Ve shrnutí testu poradíme nejvhodnější modely, které budou nejlépe vyhovovat specifickým typům uživatelů.

Kompletní test včetně podrobných výsledků měření najdete v papírovém vydání Chipu 2/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání