Menu
CHIP Speedtest

Microsoft Kinect: Vítejte v budoucnosti

16.02.2012 17:18 | Redakce Chip
Microsoft Kinect: Vítejte v budoucnosti
Pravděpodobně jen málokdo nezná kultovní scénu s Tomem Cruisem ze sci-fi filmu Minority Report, kde hlavní hrdina ovládá počítač hlasem a pohyby rukou. Díky Microsoftu by to ale nemusela být příliš vzdálená budoucnost.

Značku Microsoft má u nás většina lidí spojenu s klasickými počítači – na většině PC najdete operační systém Windows nebo kancelářský balík Office a miliony lidí surfují v Internet Exploreru. Se slovy „hraní“ či „zábava“ si Microsoft spojí jen málokdo. A není se čemu divit – herní konzole považují Češi (zvyklí na hraní na klasickém PC) za zvláštnost a tomu odpovídá i pozornost médií. Není tomu ale tak dávno, co se na poli „konzolové zábavy“ objevila revoluce v podobě zařízení Kinect, původně pouze tvořícího doplněk k herní konzoli Microsoft Xbox. Nyní je toto zařízení umožňující „bezdotykovou komunikaci“ nabízeno i ve verzi pro Windows.

Jak tento revoluční prvek vznikl? Je skutečně tak dobrý? Jaké má slabiny? Co byste měli vědět, než se pro Xbox a Kinec t vydáte do obchodu? Jaké hry a fitness programy si koupit?

To a ještě mnohem více se dozvíte v Chipu 3/2012.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání