Menu
CHIP Speedtest

Mikropočítač k televizi

20.07.2013 12:25 | Redakce Chip
Mikropočítač k televizi
Pomocí malé krabičky nebo téměř klíčenky můžete upgradovat televizor na multimediální přehrávač, Smart TV, herní PC a internetový prohlížeč.

YouTube, knihovna médií, internetové rádio, MP3 a videosoubory: to jsou média, která už zcela přirozeně „konzumujete“ na počítači nebo třeba na tabletu a smartphonu. Mrzuté je, že televizor s velkou obrazovkou v obývacím pokoji toho dokáže přehrát málo nebo vůbec nic nebo je to příliš komplikované. Multimediální boxy a Smart TV dongly velikosti USB flash disku s operačním systémem Android jsou zařízení nové kategorie, která nabízejí využití televizoru jako multimediálního přehrávače, nebo spíše rovnou mikropočítače.

Otestovali jsme celkem deset zařízení: pět z nich v podobě velkého USB donglu a zbývajících pět v podobě malých krabiček, které se zapojí přímo do televizoru nebo umístí vedle něj. Tato zařízení jsme porovnali s námi sestaveným mikropočítačem Raspberry Pi s operačním systémem Android. Výsledky testu najdete v Chipu 8/2013.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání