Menu
CHIP Speedtest

MIT: První online studijní kurzy

20.02.2012 06:51 | Redakce Chip
MIT: První online studijní kurzy
Massachusetts Institute of Technology (MIT), jedna z nejprestižnějších univerzit na světě, oznámila, že spustí první kurz, který bude možné studovat a absolvovat zcela online.

Prototyp online studijního kurzu, který bude zahájen letos v březnu, je označován jako MITx a jeho hlavním cílem je odstranit bariéry v přístupu k vysokoškolskému vzdělání. Mezi největší z nich patří školné, které se na prestižních amerických univerzitách pohybuje kolem 50 000 dolarů ročně. Studium online kurzu je zcela automatizováno a úspěšní studenti obdrží po složení zkoušky certifikát potvrzený MIT. První MITx kurz nabízí studium v oblasti elektroniky s elektronických obvodů.

První MITx kurz nabízí studium v oblasti elektroniky s elektronických obvodů.
První MITx kurz nabízí studium v oblasti elektroniky s elektronických obvodů.

Rozdíl MITx oproti současným možnostem online vzdělávání spočívá především v možnosti studovat odkudkoli na světě, bez podmínky jakéhokoli předchozího vzdělání. MIT dává běžně k dispozici elektronické studijní materiály, ovšem MITx je zaměřen na čistě online studenty. Na webu je pro ně připravena virtuální laboratoř, elektronické učebnice, videa, interaktivní cvičení i online diskusní fóra.

Studium online kurzu by mělo zabrat přibližně 10 hodin týdně se závěrečnou zkouškou v červnu. Univerzita předpokládá, že kurz ukončený certifikátem MIT, bude atraktivní i pro zaměstnance a samozřejmě i jejich zaměstnavatele.

V rámci pilotního online kurzu spoléhá MIT na čestný přístup studentů, do budoucna se ovšem počítá s ověřováním identity studentů a jejich práce, kterou během studia odvedou. Již nyní univerzita plánuje online kurzy z oblasti biologie, matematiky a fyziky.

V online vzdělávání vidí budoucnost i řada dalších univerzit, které dávají své studijní materiály k dispozici zdarma, například prostřednictvím služby iTunes U – rozšíření oblíbené služby iTunes od Apple změřeného na vzdělávání. V současné době obsahuje knihovna iTunes U materiály k více než půl milionu studijních kurzů. The Open University a Stanford University již zaznamenaly více než 40 milionů stažení svých studijních materiálů.

Zdroj: Svět-hostingu.cz

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání