Menu
CHIP Speedtest

Mobilní antiviry: Pro případ nouze

15.09.2011 08:36 | Redakce Chip
Mobilní antiviry: Pro případ nouze
Počítač napadený nebezpečným malwarem většina uživatelů raději zformátuje. I v této situaci však existuje řešení, a to v podobě mobilních antivirových programů.

Nezanedbatelná část malwaru útočí na počítače podstatně agresivněji – zapomeňte na nenápadnou infekci a skryté využívání počítače. Typickým příkladem pro tuto vlnu malwaru je trojský kůň Backdoor.MSIL.Bot.A, který nejen infikuje počítač, ale také zablokuje nainstalované bezpečnostní programy. Je také zbytečné se pokoušet o „restart“ antiviru, nebo dokonce o instalaci nového softwaru – malware všechny podobné aktivity zakáže. Díky tomu má poté ničím nerušený přístup k datům uživatele – od hesel až po navštěvované WWW stránky –, a není pro něj problémem ani odesílání „snímků“ obrazovky.

To sice na první pohled vypadá jako prohraná bitva, přesto ale existují řešení – jedním z nich jsou „přenosné“ antivirové programy. Ty dokáží provést sken počítače na jediné kliknutí, bez nutnosti instalace – stačí jen připojit USB flash disk. V současnosti lze na internetu narazit na desítky přenosných bezpečnostních programů, ne každý z nich však dokáže váš počítač skutečně dobře zkontrolovat a vyčistit. My jsme ve spolupráci s laboratořemi AV-Test provedli první komplexní test deseti mobilních antivirů.

Tento článek najdete v Chipu 10/2011, který vychází 23.9.2011.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání