Menu
CHIP Speedtest

Movavi VideoMessage

26.04.2010 21:00 | Redakce Chip
Movavi VideoMessage
Buďte originální. Překvapte své přátele originální videopohlednicí pomocí programu z Chip DVD 5/10. Její tvorba zabere jen pár minut.

Dopisy? Pohledy? MMS? To všechno je minulost. Současnost patří videopohlednicím. Pomocí kamery, mobilu nebo webkamery jednoduše natočíte to, co byste dříve napsali do dopisu. Přidáte originální rámeček, necháte vyprodukovat finální video a to rozešlete e-mailem. Zaručeně to bude nejlepší možná pozvánka na narozeninovou party, blahopřání, nebo poděkování. Vytvoření je velmi jednoduché a výsledek působí velmi moderně.

Na Chip DVD najdete plnou verzi programu Movavi VideoMeesage. Program byl uvolněn pro bezplatné použití bez funkčních nebo časových omezení, ještě nedávno se aplikace prodávala za 30 USD.

Nahrání z kamery: Přímo z programu se můžete natočit pomocí webové kamery.
Nahrání z kamery: Přímo z programu se můžete natočit pomocí webové kamery.

Pro vytvoření videopohlednice můžete použít buď již vytvořené video, nebo natočit nové přímo z rozhraní programu. Pro přidání již hotové videa klikněte na tlačítko »+ VIDEO«. Nyní stačí vybrat soubor s videem, který chcete v pohlednici použít. Program si poradí s formáty AVI, WMV a ASF. Pokud máte video v jiném formátu, a program jej odmítá otevřít, sáhněte po freewarovém Any Video Converter. Ten vám video převede do kompatibilního formátu.

Druhou možností, jak získat video, je pomocí webové kamery, kterou máte u počítače nebo v notebooku. Jednoduše klikněte na tlačítko »CAPTURE«. Zobrazí se náhled z webové kamery, kterou máte připojenou. Jakmile se nachystáte pro natočení klipu, klikněte na tlačítko »Start Capture«. Tím se spustí nahrávání. Tlačítko »Stop Capture« slouží pro ukončení nahrávání. Kliknutím na »Done« potvrdíte, že video je v pořádku.

Výběr tématu

Ve druhém kroku je třeba vybrat, jaké téma pohlednice si zvolíte. Předchystáno je 26 témat: cestování, párty, energické, retro, zprávy, narozeniny, noblesní, světlo, černobílé, kino, nový rok, Vánoce, prázdniny, romantické, na Valentýna a další. Jednotlivá témata se liší jak grafikou, tak také pozicí videa. Třeba u romantického tématu je video oříznuto do tvaru srdce.

Jednoduché ovládání: Vpravo vyberete téma, vlevo dolů napíšete požadovaný text.
Jednoduché ovládání: Vpravo vyberete téma, vlevo dolů napíšete požadovaný text.

Nastavení počátku

V levé dolní části okna máte časovou osu, ve které nastavíte počátek, od kterého se má video do pohlednice ukládat - to je horní posuvník. Spodní pak slouží k označení místa, které se má zobrazit s textem. Vysvětlení: část videa je zobrazena jen s menším rámečkem okolo, pár sekund je pak zobrazeno jako pohlednice, kterou vidíte na obrázku s návrhem.

Pozdrav nebo pozvánka?

Pod časovou osou je k dispozici textové pole. Zde stačí napsat text, který bude na pohlednici. Je jen na

26 témat: Výrobce připravil 26 graficky povedených témat.
26 témat: Výrobce připravil 26 graficky povedených témat.

vás, jestli se bude jednat o pozvánku na narozeninovou party nebo o přání k Vánocům. Výhodou je, že program si bez potíží poradí i s českými znaky, což u konkurenčních programů nebývá samozřejmostí.

Vyhotovení

Jakmile máte pohlednici nachystanou, stačí ji vygenerovat. Předtím ještě nastavte kvalitu videa - k dispozici jsou 2 rozlišení. 640 × 480 bodů nebo 320 × 240 bodů. Pokud budete videopohlednici posílat e-mailem, raději zvolte nižší rozlišení. Při vyšším rozlišení má 1 minuta videa velikost cca 15 MB, v nižším rozlišení jsou to jen necelé 3 MB. Většina e-mailových schránek si neporadí s přílohami většími než 10 MB, proto by videopohlednice neměla mít více, než

Výroba: Vytvoření trvá jen pár desítek sekund. Během procesu můžete sledovat svůj výtvor.
Výroba: Vytvoření trvá jen pár desítek sekund. Během procesu můžete sledovat svůj výtvor.

3 minuty - v nižším rozlišení.

 

Export

Vyhotovení videa trvá jen pár desítek sekund. Po dokončení klikněte na tlačítko »PLAY«, tím si výsledné video prohlédnete. Kliknutím na »SAVE« určíte, kam se má video uložit. Jako formát je vybrán WMV. Video tak přehraje prakticky jakýkoliv počítač s Windows. Tlačítko »SEND« slouží pro odeslání videa e-mailem: video se přiloží jako příloha nové zprávy vašeho poštovního klienta.

Uveřejněno na Chip DVD 5/10.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda Praha, spol. s.r.o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání